آزمایشگاه معماری سازمانی سرویس‌گرا

آزمایشگاه معماری سازمانی سرویس گرا (SOEA lab: Service Oriented Enterprise Architecture laboratory) با هدف کاربردی نمودن دانش موجود در این حوزه و آموزش آن به کارشناسان سازمان های دولتی و خصوصی به گونه ای که این کارشناسان با گذراندن دوره های فنی و عملی در این آزمایشگاه توان هدایت و پیاده سازی معماری سرویس گرا در سازمان های خود را داشته باشند، ایجاد شده است.

http://soea.sbu.ac.ir

 

گروه تحقيقاتي ASER

گروه تحقيقاني ASER، گروه تحقيقاتي جديدي است که در دانشکده برق و کامپيوتر دانشگاه شهيد بهشتي تاسيس و شروع به کار نموده است. هدف اين گروه، توسعه ابزارهاي اتوماتيک براي مهندسي نرم‌افزار است. اين گروه تحقيقاتي به سرپرستي دکتر شمس در حال حاضر در زمينه توسعه چارچوبي براي مدلسازي خودکار معماري سرويس‌گرا فعاليت مي‌کنند. 

http://aser.sbu.ac.ir

 

کميته فني معماري اطلاعات ايران

وب سايت کميته فني معماري اطلاعات ايران که تنها نهاد رسمي در زمينه معماري سازماني و سرويس‌گرا در ايران مي‌باشد. اين وب سايت اغلب مطالب و سرفصل‌هاي معماري سازماني و سرويس‌گرا را پوشش مي‌دهد. همچنين، اين وب سايت مقالات، پژوهش‌ها و پايان‌نامه‌هايي را در زمينه معماري سازماني و معماري سرويس‌گرا ارائه شده‌اند را در اختيار مراجعه کنندگان قرار مي‌دهد.

http://www.enterprisearchitecture.ir

 

مرکز مدیریت طرح‌های معماری سازمانی

itc.ir/soea

 انستيو توسعه معماري سازماني در زمينه معماري سازماني و معماري سرويس‌گرا فعاليت مي‌کند. از عمده‌ترين مطالب اين وب سايت در زمينه معماري سازماني مي‌توان به متدولوژي‌هاي معماري سازماني، ابزارهاي مورد استفاده، امنيت معماري سازماني، بهترين تجربيات، معرفي کتاب‌هاي مرتبط اشاره نمود.

http://www.enterprise-architecture.info 

AEA2

هدف از اين وب سايت ايجاد فضايي براي تبادل اطلاعات و بهترين تجربيات در زمينه معماري سازماني است. اين وب سايت با انتشار مجله معماري سازماني، مطالبي گوناگوني در زمينه معماري سازماني ارائه مي‌دهد.

http://www.aeajournal.org

 

معماري سازماني چابک هدفي است که بسياري از معماران سازماني در پي آن هستند. اين وب سايت اطلاعاتي در مورد معماري سازماني چابک، فرآيند توسعه چابک و نکات مربوط به اين حوزه ارائه مي‌دهد.

http://www.agileea.com/